Lotyniškas pavadinimas: Boswellia carterii
Kilmės šalis: Omanas
Sertifikatai: neekologiškas
Chemotipas (pagrindiniai komponentai): alpha pinene, limonene, sabinene, p-cymene
Išgavimo būdas: distiliavimo
Augalo dalis: derva
Aromatas: skvarbus, šiltas, sakralinis
Nata: bazinė
Panaudojimo būdai: aromaterapijai, kosmetikai, parfumerijai. Naudojamas garinimui elektriniuose eterinių aliejų garintuvuose, keraminiuose garintuvuose, inhaliacijoms, aromaterapinėse voniose, masažams, kompresams, įtrinimams.
Panaudojimas kosmetikos gamyboje: frankincenso eterinis aliejus plačiai naudojamas kosmetikoje dėl odą jauninančių, tonizuojančių, priešuždegiminių, randus mažinančių, raukšlių gylį mažinančių savybių.
Alchemija: frankincenso eterinis aliejus dera su benzoino, sandalmedžio, levandų, miros, apelsinų, bergamotės, citrinų eteriniais aliejais.
Frankincenso medis yra kildinamas iš Viduriniųjų Rytų. Šio medžio žievėje yra padaromi įpjovimai, kuriais teka balzganos augalo sultys, kurios reaguodamos su oru per keletą savaičių virsta kieta derva. Ši medžio derva yra distiliuojama, taip išgaunant frankincenso eterinį aliejų.
Augalo pavadinimas kilo iš prancūziško žodžio „Franc”, reiškiančio „prabangus”. Iš frankincenso nuo seno yra gaminami smilkalai. Viena iš Trijų Karalių dovanų kūdikėliui Kristui buvo frankincenso (bosvelijų) smilkalai. Antikos laikais frankincenso sakai buvo deginami ant altorių ir šventyklose, nes jie sulėtina ir pagilina kvėpavimą, o tai nuramina ir sudaro sąlygas melstis bei medituoti. Frankincenso kvapas nuramina mintis, naudojamas meditacijoje iki šių dienų.